19 Ağustos 2015

TOM FORD SUMMER 2015 LIPSTICKS


Günaydın, 2015 Yaz koleksiyonları içinde bana göre en başarılısı TOM FORD Soleil Summer 2015 koleksiyonuydu. Neredeyse tüm ürünler gel beni al diyordu. Benim seçtiklerim arasından da öncelikli yorumlamam istenen rujları oldu.
TF yaz koleksiyonunda 4 adet yarı saydam formüllü ruj bulunuyor. Bunlardan 'Paradiso' ve 'Sweet Spot' daha öncede satışa sunulmuş; 'Skinny Dip' ve 'Rose Soleil' ise ilk kez bu koleksiyonda tanıştığımız rujlar.
Bu 4 rengin de içeriğinde dudaklara nem sağlayan C, E vitaminleri ve çeşitli doğal yağlar bulunuyor. Dış görüntüleri tıpkı geçen yaz olduğu gibi retro tarzda, fil dişi ve altın renginin şık birlikteliğinden oluşuyor :)
Rujlar kesinlikle yaz mevsimine daha doğrusu bronz tene çok yakışacak renkteler. Ayrıca hiç rahatsız etmeyen hafif bir vanilya kokusuna sahipler. Kapaklarını açar açmaz o güzel TF yazısı bizi karşılasa da malesef sadece 2,3 kullanımdan sonra yok oluyorlar :)
Giydiğimiz hatta sürdüğümüz herşeyin fazla geldiği bu sıcak yaz günlerinde dudağımda hiçbir ağırlık hissettirmedi bu rujlar. Ayrıca o kadar güzel nemlendirdiler ki lip balm sürmüşüm gibi hissettim.
Kalıcıklarını da yeterli buldum ortalama 3 saat kadar bozulmadan kaldılar benim dudağımda birşey yemeden ama içerek.

Gelelim benim aldığım 3 rengin detaylarına:

-Sweet Spot: Turuncu alttonlu ve mercan renkte. Renk, parlak değil ama canlı duruyor. Benim aldıklarım arasında en az ışıltılı duran ve en fazla kapatıcılığı olan ruj bu oldu. Güzel ama illa bu koleksiyonun olmazsa olmazı değil bence yani almasam da olurmuş diye düşünüyorum çünkü elimin en az gittiği Sweet Spot oldu üçünün içinde.-Skinny Dip: Yeni çıkan renklerden biri olan bu ruj, içinde bulunan yoğun altın ışıltılar nedeniyle koleksiyonun en parlak bitişli olan ruju. Rengini nude/şeftali diye tanımlayabilirim ama biraz da pembelik barındırıyor içinde. Bu yaz ennn sık kullandığım ruj bu oldu. Özellikle bronzlaştıysanız mutlaka bu ruja bi bakın derim çok güzel duruyor bayıldım ben :)-Rose Soleil: Bence bu ruj, koleksiyonun en öne çıkması gereken ürünlerinden biri. İlk bakışta çok kendini belli etmeyen ama sürünce bu nasıl güzel bir ton dedirten bir rengi var. Altın/Pembe ışıltılı koyu pembe/kahve tonlarında. Aslında tam şu renkte diyemiyorum çünkü aldığı ışığa göre tonu değişiyor rujun. Benim makyaj çekmecemde olmayan bir renk Rose Soleil o yüzden mutluyum aldığım için :)Bu renklerin dışında benim almadığım 'Paradiso' ise mercan alt tonlu parlak duruşlu pembe. Rengi bana çok değişik gelmediği için şöyle bir bakıp bıraktım, cezbetmedi yani beni fazla. E iyiki de etmedi çünkü bu güzelliklerin bedeli zaten yeterince ağır oldu :(( Tom Ford iyisin hoşsun ama keşke ürünlerin fiyatları bu kadar yüksek olmasa.
Rujların fiyatı 158TL idi aklımda yanlış kalmadıysa. Harvey Nichols ve Beymen mağazalarında bulabilirsiniz. Sevgiler :)          

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme