24 Ağustos 2015

Shiseido Ultimune Concentrate

Günaydın :)
Bugünkü yazımın konusu, yaklaşık 5 ay önce tesadüfen keşfettiğim ve bence son dönemim en başarılı cilt bakım ürünlerinden biri olan Shiseido Ultimune Concentrate ile ilgili olacak.


Tıpkı vücudumuz gibi cildimizinde bağışıklık sistemi olduğunu göz önünde bulunduran Shiseido uzmanları, uzun yıllar süren araştırmalarının sonucunda cildin bağışıklığını yöneten hücrelere ulaşmayı başarmışlar. Böylece bu yeni ürünün cildin 4 ana gücünü arttırmasını hedeflemişler:

- İç ve dış etkenlere karşı koruma gücü
- Hücrelerde koruma gücü
- Yaşlanma belirtilerine karşı direnç gücü
- Cildin bağışıklığını arttırma gücü


Markanın ürün ile ilgili vaatlerini kısaca paylaştıktan sonra gelelim kendi fikirlerime. Bir kere bu ürün tüm cilt tipleri için uygun. Kuru, yağlı, normal hiç farketmiyor yani. Şeffaf, jel/krem arası bir yapısı ve rahatsız etmeyen hafif bir kokusu var. Sürer sürmez cilt tarafından hemen emiliyor. Yağlı yağlı bir his bırakmıyor. Benim hassas cildimde sivilceye ya da herhangi bir iritasyona yol açmadı. Sabah ve akşam yüzümü temizleyip tonikledikten sonra bunu sürüyorum. Sonrasında da ya serum ya da nemlendirici uygulayıp bakımımı tamamlıyorum. Dolayısıyla Shiseido Ultimune Concentrate serum diye bilinse de aslında bir pre-serum çünkü sonrasında sürülen ürünün etkisini de arttırma özelliği var.


Şimdiye kadar kullandıklarım içinde etkisini en kısa sürede gördüğüm ürün bu oldu desem yeridir. Neredeyse 3 haftada cilt tonumu eşitledi ve berraklaştırdı. 1.ayın sonunda ise cildimin neminin de arttığını farkettim. Kısacası DÜZENLİ kullanımda daha aydınlık, parlak ve sağlıklı bir cilt elde edebildim. Ayrıca başka bir arkadaşım 2 ayda gözeneklerinde ve ince çizgilerinde gözle görünür bir azalma olduğunu da söyledi. Benim çevremde Shiseido Ultimune Concentrate in müdavimi oldukça fazla zaten ;))

Ben ilk 50ml. lik olandan almıştım sonra bu kadar memnun kalıp kullanmaya devam etmek istediğim için makyaj_trendi nin internet sitesinden 75ml. olan büyük boyunu sipariş ettim. Bu arada kampanya çağrımıza kayıtsız kalmayıp bu üründe birkaç günlük indirim yapan @makyaj_trendi ekibine de tekrar tesekkürler :) Ben 399TL yerine 100 TL lik indirimle 299TL ve 3 taksitle aldım.

Sonuç olarak Shiseido'nun bu pre-serumu benim cilt bakım rutinime dahil ettiğim ürünlerden biri oldu. Ama ben her zaman bir ürün için- özellikle de ürün pahalıysa- çok daha fazla dikkatli tavsiye vermeye çalışıyorum çünkü kimsenin benim fikrime güvenip, ürünü kullandıktan sonra keşke almasaydım param boşa gitti diye düşünmesini istemiyorum. Ama beğenmeme ihtimalinizin en minimum olduğu bazı ürünler var ki onları da gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İşte Shiseido Ultimune Concentrate te onlardan biri. Güzel bir kampanyaya denk gelip (3al 2 öde gibi veya 2.ye %50 gibi) bi deneyin derim :) Kullandıktan sonra da yorumlarınızı yazın bana olur mu :) Sevgiler...    


   

2 yorum:

  1. Ben de çok severek kullanıyorum <3

    YanıtlayınSil
  2. çok samimi içten bir yazı olmuş cnm ellerine sağlık en kısa sürede denenmeli :)

    YanıtlayınSil