9 Şubat 2015

LORAC PRO Far Paleti


Günaydııınn... Günün yazısı, malesef sadece Amerikada satılan ve oldukça beğenilen Lorac Pro far paleti ile ilgili olacak. Zevklerimizin uyuştuğu ve yorumlarına güvendiğim bazı bloggerların övgü dolu sözleri; ayrıca "tek bir paletiniz olacaksa tercihiniz bu palet olsun" sözleri üzerine Amerikadan gelen arkadaşımdan rica ettim o da benim için alıp getirdi.

Lorac Pro mıknatıslı,incecik ve zarif bir palet. Oldukça seyahat dostu. Fakat bu paleti de aynı Nars allık ve farlarının dışı gibi temiz tutmak pek mümkün değil. Kullanmanızla kirlenmesi de bir oluyor neredeyse. Sanırım bu ürünle ilgili söyleyebileceğim tek negatif şey de bu.Herneyse, Lorac Pro 8 adet mat 8 adet ışıltılı 16 fardan oluşuyor. Yanında bir de deneme boy oldukça başarılı bir far bazı da bulunuyor. 1 tanesi hariç tüm farların pigmentasyonlarını gayet iyi buldum. Farlar baya tozutuyorlar ama uygulama yaparken dökülme yapmadı neyseki gözaltlarıma.
Yapıları yumuşacık. O yüzden rahatça sürülüp karıştırılabiliyorlar. Kalıcıkları da çok iyi. Baz sürmeden bile gün boyu bozulmadan kalıyorlar.
Bu farlar hem kuru hem de ıslak kullanılabiliyorlar. Ama ben herzaman için kuru olarak kullanmayı tercih ediyorum.Renklerden kısaca bahsetmek gerekirse:


-White: İsminden de belli olduğu üzere bembeyaz bir far. Palette en az kullanacaklarımdan biri.
-Cream: Pigmentasyonunu en düşük bulduğum, bej renkli ve highlighter için kullanılacak bir far.
-Taupe: Gözün crease bölgesinde kullanmak için ideal bir açık kahve.
-Lt. Pink: Çok açık tonlu bebek pembesi.
-Mauve: İçinde kahvelik de bulunan leylak renginde.
-Sable: İçinde kiremit rengin de bulunduğu orta tonlu kahverengi.
-Espresso: Rengini çok çabuk veren koyu kahverengi.
-Black: Eyeliner için ideal olan tabir-i caizse kömür karası siyah renkli far.


-Nude: Şampanya/Bej renkte.
-Champagne: Benim cildimde Nude ile hemen hemen aynı duran, biraz daha içinde pembelik bulunan bir far.
-Gold: Rengini çabuk veren,bakır/altın tonlarında.
-Lt. Bronze: İçinde şeftali tonu da barındıran bronze renkte.
-Pewter: Paletin en sevdiğim ve en sık kullandığım farlarından biri. Kahve/Gri/Bronz tonlarının karışımı çok güzel renkte.
-Garnet: İçinde bakırlık bulunan bronz/kahve renginde.
-Deep Purple: Neredeyse siyah denecek kadar koyu bir mor.
-Slate: İçinde grilik bulunan mavi renk far. Bu da az kullanacağım renklerden.Paletin renkleri gayet kullanışlı ve güzel. Tatile giderken sadece bunu yanınıza alsanız hem gece hem de gündüz göz makyajınızı halledebilirsiniz :) Dediğim gibi bu güzel palet sadece Amerikada satılıyor ama siparişle getiren güvenilir instagram hesapları var. Onlardan da temin edebilirsiniz. Ben Lorac Pro Paleti gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Eğer bulma imkanınız varsa mutlaka edinin derim. Mutlu günler :)          
 

1 yorum:

  1. Çok güzel bir palet Alacak listemde ilksırada umarım bir an önce Türkiye'ye gelir :)
    Güle güle kullanın..

    eceabdioglu.blogsot.com.tr

    YanıtlayınSil