17 Şubat 2014

Urban Decay Naked 3 Far PaletiMerhaba, bugünün yazısı, swatchları internette yayınlandığı anda olay yaratan ve birçok kişinin(bende dahil) "istiyoruuummm istiyoruuummm" diye çığlıklar attığı bir ürün olan Naked3 far paleti hakkında olacak. Çıktığı gün şans eseri alabildiğim ama elime geç geçen ürünlerden biri bu güzel palet. Ülkemizde malesef satılmıyor tıpkı birçok harika ürün gibi:( Önümüzdeki zamanlarda Sephorala gelme ihtimali olduğu söyleniyor ama henüz netleşen bir tarih yok bildiğim kadarıyla. Zaten gelsede çok hızlı bir şekilde tükendiği için yine almak isteyen birçok kişi eve eli boş dönüyor. Neyse lafı daha fazla uzatmadan paletin detaylarına geçiyorum. Bilindiği gibi pembe tonlarının ağırlıklı olduğu bir palet bu seferki. Ambalajı pembe altın renginde ve Naked2 gibi metal kalem kutusu şeklinde. Kapağın iç kısmı tamamen aynayla kaplı. İçinde çift yönlü fırçası var.


Kutunun içinden ayrıca her biri 1 hafta rahatlıkla yetecek boyutta, 4 adet deneme boyu far bazı da çıkıyor. (Original,Eden,Sin,Anti-aging). Ben uzun zamandır Orginal'ı kullanıyorum hatta yedeklemiştim bir de bu paketten çıkmasına sevindim. Diğerlerini henüz kullanmadım bir fikrim yok.


Palet 12 adet fardan oluşuyor. 3 tanesi tamamen mat diğerleri farklı dozlarda ışıltılar içeriyor. Pigmentasyonları iyi. Kolayca sürülüp dağıtılabiliyorlar. Diğer Naked paletleri gibi tozutma sorunu hafif azalmış olarak devam ediyor.


Strange: Paletin aydınlatıcı görevini üstlenen, saten bitişi olan en açık rengi. Kaş altına, göz pınarına veya tüm göz kapağına renk eşitsizliklerini yok etmek için uygulanabilir.

Dust: Paletin en zayıf halkası bana göre. Hatta elimde olsa paletten çıkarıp atacağım aşırı ışıltılı hiç kullanmayacağım bir pembe. Olmasa da olurmuş hiç sevmedim.

Burnout: İçinde hafif ışıltılar olan pembe/şeftali bir renk.

                                                                       Soldan sağa: Strange, Dust, Burnout

Limit: Gül kurusu renkte mat bir far.

Buzz: İçinde metalik ışıltıları da bulunan pembe renkli far.

Trick: Bu da yine içerisinde ışıltıları olan pembe altın/bakır karışımı bir ton.

                                                              Soldan sağa: Limit, Buzz, Trick

Nooner: Paletteki en sevdiğim renklerden biri. Pembe/kahve karışımı çok sık kullanacağım mat bir far.

Liar: İçinde ışıltısı da olan kahve/leylak rengi karışımı bir far.

Factory: İlk bakışta kahverengi görünen ama içerisinde pembelikte barındıran ışıltılı kahve tonda. Dumanlı göz makyajı yapacağım zaman çok sık kullanacağımı düşünüyorum.

                                                                             Soldan sağa: Nooner, Liar, Factory

Mugshot: Factory'e ton olarak benzeyen ama onun biraz daha açık rengi diyebilirim.

Darkside: Koyu gri ve mor karışımı, hafif ışıltıları da olan bir renk.

Blackheart: Açıktan koyuya doğru giden palettin en koyu renginde sıra. Tam simsiyah değil. İçinde koyu pembe/kızıl ışıltıları olan çok çok koyu kahve tonunda.

                Soldan sağa: Mugshot, Darkside, Blackheart

Paletteki 12 renk işte bunlar. Genel olarak paleti beklediğimden çok daha fazla sevdim. Çünkü ben çok pembe far insanı değilimdir ama özellikle son 6 rengi gerçekten çok sevdim ve sık sık kullanacağımı düşünüyorum. Sizde özellikle bu tonlardan hoşlanıyorsanız ya yurt dışına giden yakınınıza ısmarlayın ya da Türkiyede bazı instagram hesaplarından bu paleti satanlardan sipariş verin bence kesinlikle pişman olmazsınız :))        

3 yorum: