3 Eylül 2013

Laura Mercier Secret Camouflage
Herkese merhabaaa, bu aralar çok koşturmam vardı o yüzden bir türlü kafamı toparlayıp bilgisayar başına geçemedim. Dolayısıyla yazacak çok ürünüm birikti hepsini bir an önce sizinle paylaşmak istiyorum. Bugün,şu sıralar sıklıkla kullandığım Laura Mercier Secret Camouflage'dan bahsetmek istiyorum. Şunu en başta söylemeliyimki bu harika bir ürün. Bu aralar yüzümde stresten çıkan sivilceleri en iyi şekilde kapatan concealerım bu oldu. Kutunun içinde 2 farklı renk tonu var böylece ister tek başına isterseniz de ikisini karıştırarak istediğiniz tonu yakalayabilirsiniz. Bendeki SC-3 rengi. Yapısı biraz sert,kremsi yapıda değil. Dolayısıyla göz altı kapatıcısı olarak kullanmak biraz sıkıntı yaratıyor. Açıkçası o konuda süper bir ürün diyemem hatta ben tercih etmiyorum çünkü yapısı kalın ve kuru olduğu için az da olsa çizgilere doluyor. Elinizle ilk başta ürünü ısıtıp uygulayın diyorlar ama ben o şekilde de denedim yine de sonuç fazla değişmedi. Ama cildinizdeki her türlü sivilceyi,lekeyi,kızarıklığı veya burun kenarı kırmızılığını mükemmel şekilde kamufle ediyor hatta yok ediyor diyebilirim. Fondötenimi sürdükten sonra ekstra kapatma ihtiyacı duyduğum yerlere kısa,sert ve sivri uçlu fırçayla,concealer veya eyeliner fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Ben realTechniques detailer brush ile uyguluyorum. Daha geniş bir alana süreceksem de -burun kenarı,çene gibi- idBare Minerals ın concealer fırçasını kullanıyorum. Kalıcılığı gayet iyi ama  isterseniz üstüne pudrayla da sabitleyip kalıcılığını daha da arttırabilirsiniz. Gözüm kapalı tavsiye edeceğim ürünlerden birisi Laura Mercier Secret Camouflage ;)


4 yorum:

 1. Bu ürün uzun zamandır aklımda ama fiyatı oldukça fazla geliyor. Şimdi yazını okuyunca alma isteği duydum:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Amerikadan gelen arkadaşıma sipariş vermiştim $30 civarındaydı. Burda 100 tl sanırım

   Sil
 2. Ben inatla bunu göz altıma kullanmak için alayım diyorum. :( Bazıları kremle karıştırıp uyguluyor, videolarda gördüm. Sence hiç oluru yok mu?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet bende okudum kremle karıştırıp uygulayanları ama bana göre pek umut yok yapısı baya kalın çünkü.Ben bugün özellikle iyice nemlendirip vibrance eye ı da üstüne uygulayıp denedim yinede istediğim sonucu elde edemedim :(
   Ama dediğim gibi leke,sivilce kapatmakta birebir mutlaka denemelisin yok gibi duruyo ;)

   Sil