30 Aralık 2014

Tom Ford Kaş Şekillendirici


Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba :) Bir süredir blog yazılarıma ara vermiştim sadece instagram hesabım üstünden fikirlerimi paylaşıyordum. Bir daha bu kadar uzun süre ara vermeyeceğimi kendi kendime söz vererek,yorumu en çok merak edilen ürünlerin başında gelen Tom Ford'un kaş kalemiyle başlıyorum yazıma.


Ben kaşların görüntüsünün tüm ifademizi değiştirdiğini düşünenlerdenim. Daha doğrusu doğal bir şekilde, fazla inceltmeden alınmış ve boşlukları doldurulmuş kaşların. Tüm makyajım kusursuz olsun eğer ki kaşlarım kötü durumdaysa makyajımın ne kadar güzel ve özenli olduğunun pek bir önemi kalmıyor.

Ben şimdiye kadar farklı markalarda kaş kalemi, kaş farı,jeli ve de maskarası gibi birçok ürün kullandım. Aralarında baya memnun olduklarım da vardı.

Özellikle de takip ettiğim bazı yabancı bloggerların, Tom Ford un bu kaş kalemini çok beğendiklerini sıklıkla okuyunca, yazın gittiğim bir yurtdışı tatilinde kaşlarımda uygulatıp beğenince dayanamayıp aldım. Tabi yurtdışı fiyatının nispeten ülkemizdeki fiyatına göre biraz daha makul olmasının da etkisi olduğunu söylemeliyim :)


Şimdi gelelim özelliklerine:

*Açılı uçlu kalemi sayesinde çok rahat uygulama yapılıyor.
*4 farklı tonu bulunuyor. Bendeki rengi 02 Taupe.
*Çok pigmentli değil ama yoğunluğu istediğiniz kadar arttırabiliyorsunuz. Fazla sürseniz bile suni bir  görüntü oluşmuyor.
*Hiçbir şekilde kaşıntı, irritasyon veya kaş dökülmesi problemi olmadı.
*Ürünün diğer tarafında kalemi tekrardan sivriltebilmek için kullanılan farklı bir açacak ve kaşları taramak için fırça bulunuyor.*Sürümü çok rahat yumuşacık,kayar gibi dolduruyor kaşları.
*Çizilmiş veya boyamışsınız gibi bir görüntü asla oluşmuyor.
*Kalıcılığı 10 üstünden 10. Siz silene kadar yerli yerinde bozulmadan duruyor.


Daha ne yazabilirim bilmiyorum. Zaten başka ne olsun. Benim bu 2. alışım bu kalemi bitmeye yakın -ki öyle çabucak ta bitmiyor- hemen yedekleyeceğim bir kalem. Tek kötü yanı tabiki fiyatı :( Harvey Nichols larda satılıyor. Fiyatı, cok net hatırlamasam da 120-130TL civarındaydı sanırım:(

Var mı aranızda bu kalemi kullanıp memnun olanlar?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme