3 Nisan 2014

YSL Gloss Volupte 203&206Günaydın, bugünkü yazımın konusu kullanır kullanmaz çok beğendiğim ve bir an önce paylaşmalıyım diye düşündüğüm, yenilenen YSL gloss volupte serisinin iki ruju hakkında olacak.
Bu ruj serisi 23 renkten oluşuyor. Bu renkler de yapılarına göre kendi aralarında 3 e ayrılıyorlar.

-10 adet(Golden) --->Bol miktarda minik sarı-altın ışıltılar bulunan,sürdüğünüzde baya parlak duranlar
-4 adet(Iridescent) --->Metalik parıltıları olanlar
-9 adet(Pure) --->Herhangi bir ışıltısı bulunmayan ama yinede sürdüğünüzde dudağınızı parlak gösteren krem bitişli olanlar

Sol;203-Sağ;206
Bendeki 2 renk te Pure olan gruptan yani içlerinde ışıltı bulunmayanlardan. 203 Corail Gandoura(açık mercan renk) ve 206 Fuchsia Oran(pembe alttonlu kırmızı renk).
Glossların fırçaları 3 boyutlu,dudak şeklinde ve ürünü tek seferde almayı sağlayan boşlukları var ortalarında. Fırçaların dizaynından dolayı sürümü kolaylaştırdığı söyleniyor ama ben çok aynı görüşte değilim olmasa da olurmuş.


Herneyse, şunu söylemem gerekir ki bunlar benim şimdiye kadar kullandığım en güzel glosslar. Bunun en önemli nedeni de hafif yapıları sayesinde sürdüğünüzde kesinlikle yapış yapış bir his vermemeleri,parlak duruşları ve dudağımı neredeyse bir dudak balmı kadar nemlendirmeleri. Beni bu glosslarda tek rahatsız eden burnuma fazlaca gelen meyve kokusu. Sürdükten sonra azalıyor ama yine de şimdiye kadar kullandıklarım arasında en yoğun kokusu olan bunlar kesinlikle. Koku hassasiyeti olanlar hoşlanmayabilirler.
Kalıcılığı orta seviye. Birşey yiyip içmediğim zaman 3,4 saat rahat kalıyor. Bir artısı da verdiği nem gün boyu devam ediyor,gerçekten yumuşacık yapıyor dudakları. Bence özellikle kış için vazgeçilmez bir gloss çıkarmış YSL.
Aaaa bir negatif yanı da içimde uyanan tüm renkleri alma isteğim. Onu nasıl engellicem bilemiyorum şimdilik ama Pure grubuna özellikle B-A-Y-I-L-D-I-M. Sizinde yolununz Sephora,Sevil veya Tekin Acar'a filan düşerse mutlaka bir göz atın derim o zaman anlayacaksınız güzelliklerini benden söylemesi ;))  

2 yorum:

 1. Aslında hiç gloss sevmiyorum ama bunları yabancı bloglarda gördüğümden beri bir merak içerisindeyim. Kesinlikle deneyeceğim güzel günlerde kullan:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bildiğimiz glosslara hiiiç benzemiyor mutlaka dene ;))
   Tesekkurler bu arada :)

   Sil